1893AFILFT
Contact Now
1893AFILFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Controllers
Function : Physical Layer Controller
Product Status : Obsolete
Protocol : Ethernet
Package : Tape & Reel (TR)
Series : PHYceiver™
DigiKey Programmable : Not Verified
Supplier Device Package : 48-SSOP
Standards : 10/100 Base-T/TX PHY
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Current - Supply : -
Voltage - Supply : 3.14V ~ 3.47V
Package / Case : 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Interface : Parallel
Base Product Number : 1893A