DS1340C-33#
Contact Now
DS1340C-33#
Part Number : DS1340C-33#
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DS1340C-33#.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DS1340C-33# More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 2.35 mm
Interface : I2C
Time Format : HH:MM:SS
Logic Function : Clock
Contact Plating : Tin
Min Supply Voltage : 2.97 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Clock/Timing - Real Time Clocks
Qty : 8105 In Stock
Applications : Gaming Power delivery Industrial transport (non-car & non-light truck)
Width : 7.6 mm
Length : 18.1 mm
Date Format : YY-MM-DD-dd
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 16
Max Supply Voltage : 5.5 V
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : -40 °C