DS1374C-33#
Contact Now
DS1374C-33#
Part Number : DS1374C-33#
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DS1374C-33#.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DS1374C-33# More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 2.35 mm
Weight : 665.986997 mg
Interface : 2-Wire, I2C, Serial
Schedule B : 8473300002
Time Format : Binary
Logic Function : Clock, Counter
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Elements : 1
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Clock/Timing - Real Time Clocks
Qty : 5292 In Stock
Applications : Industrial transport (non-car & non-light truck) Tablets
Width : 7.6 mm
Length : 10.5 mm
Voltage : 5 V
Packaging : Bulk
Date Format : Binary
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 16
Min Supply Voltage : 2.97 V
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : -40 °C