MURF10040R
Contact Now
MURF10040R
Part Number : MURF10040R
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MURF10040R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MURF10040R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount, Through Hole
Packaging : Bulk
Termination : Solder
Max Surge Current : 400 A
Peak Reverse Current : 25 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 234 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Grid infrastructure TV
Pitch : 2.54 mm
Orientation : Right Angle
Reverse Voltage : 400 V
Number of Contacts : 14
Reverse Recovery Time : 75 ns
Average Rectified Current : 100 A
Min Operating Temperature : -40 °C