CR5410-30
Contact Now
CR5410-30
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : 0°C ~ 50°C
Package / Case : Module
Accuracy : ±1%
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Current - Supply (Max) : 40mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 30A
Response Time : -
Package : Bulk
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : DIN Rail, Panel
Series : CR5400
Sensitivity : -
Linearity : -
Supplier Device Package : -
Mfr : CR Magnetics Inc.
Frequency : DC ~ 4kHz
Voltage - Supply : 24V
Description : SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC
Model Number : CR5410-30
Contact Now
Current Sensor 30A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module