L01Z200S05
Contact Now
L01Z200S05
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -10°C ~ 80°C
Package / Case : Module
Accuracy : -
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Current - Supply (Max) : 15mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 200A
Response Time : 10µs
Package : Bulk
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Series : -
Sensitivity : -
Linearity : ±1%
Supplier Device Package : -
Mfr : Tamura
Frequency : DC ~ 100kHz
Voltage - Supply : 5V
Description : SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Model Number : L01Z200S05
Contact Now
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module