CR5220-10
Contact Now
CR5220-10
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Unidirectional
Operating Temperature : 0°C ~ 50°C
Package / Case : Module
Accuracy : ±1%
Sensor Type : Magnetic Modulator, Closed Loop
Current - Supply (Max) : 100mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 10A
Response Time : 250ms
Package : Bulk
Output : Ratiometric, 4mA ~ 20mA
For Measuring : DC
Product Status : Active
Mounting Type : DIN Rail, Panel
Series : CR5200
Sensitivity : -
Linearity : -
Supplier Device Package : -
Mfr : CR Magnetics Inc.
Frequency : DC
Voltage - Supply : 24V
Description : SENSOR CURRENT MAGNETIC 10A DC
Model Number : CR5220-10
Contact Now
Current Sensor 10A 1 Channel Magnetic Modulator, Closed Loop Unidirectional Module