TL15-A3TPV
Contact Now
TL15-A3TPV
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Module
Accuracy : ±0.45%
Sensor Type : Hall Effect, Closed Loop
Current - Supply (Max) : 20.5mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 15A
Response Time : 400ns
Package : Tray
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Series : TLxx-A3TPV
Sensitivity : 41.67mV/A
Linearity : ±0.1%
Supplier Device Package : -
Mfr : Mornsun America, LLC
Frequency : 200kHz
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Description : CURRENT SENSOR 15A 1 CHANNEL HAL
Model Number : TL15-A3TPV
Contact Now
Current Sensor 15A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module