FEPE16CT-E3/45
Contact Now
FEPE16CT-E3/45
Part Number : FEPE16CT-E3/45
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : FEPE16CT-E3/45.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FEPE16CT-E3/45 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Recovery Time : 35 ns
Max Surge Current : 200 A
Element Configuration : Common Cathode
Max Reverse Voltage (DC) : 150 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 972 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Pro audio, video & signage Wearables (non-medical)
Case/Package : TO-220-3
Reverse Voltage : 150 V
Peak Reverse Current : 10 µA
Reverse Recovery Time : 35 ns
Average Rectified Current : 16 A
Min Operating Temperature : -55 °C