VS-42CTQ030STRLPBF
Contact Now
VS-42CTQ030STRLPBF
Part Number : VS-42CTQ030STRLPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VS-42CTQ030STRLPBF.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-42CTQ030STRLPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 4.83 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 570 mV
Peak Reverse Current : 3 mA
Max Reverse Voltage (DC) : 30 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 3 mA
Peak Non-Repetitive Surge Current : 110 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 330 In Stock
Applications : Datacom module Lighting Mobile phones
Width : 9.65 mm
Length : 10.67 mm
Case/Package : D2PAK
Forward Current : 40 A
Max Surge Current : 1.1 kA
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 20 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 360 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 30 V