VS-12CWQ04FNTRLPBF
Contact Now
VS-12CWQ04FNTRLPBF
Part Number : VS-12CWQ04FNTRLPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : VS-12CWQ04FNTRLPBF.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-12CWQ04FNTRLPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-252-3
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 680 mV
Max Surge Current : 550 A
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 6 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Reverse Leakage Current : 3 mA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 40 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 550 In Stock
Packaging : Tape & Reel (TR)
Current Rating : 6 A
Forward Current : 12 A
Breakdown Voltage : 40 V
Peak Reverse Current : 3 mA
Max Reverse Voltage (DC) : 40 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Natural Thermal Resistance : 1.5 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current : 550 A