V40100PG-E3/45
Contact Now
V40100PG-E3/45
Part Number : V40100PG-E3/45
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : V40100PG-E3/45.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : V40100PG-E3/45 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Forward Voltage : 810 mV
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 20 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 100 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 308 In Stock
Applications : Aerospace & defense Grid infrastructure Connected peripherals & printers
Forward Current : 40 A
Peak Reverse Current : 500 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 250 A